V Večgeneracijskem centru Primorsko-notranjske regije so z delovanjem šestih Točk moči v zadnjih treh letih zelo zadovoljni. Število udeležencev na delavnicah, ki jih izvajajo, se je od leta 2017 podvojilo, začrtane cilje pa so že nekajkrat presegli. Kot ugotavljajo, so večgeneracijski centri kljub začetnim dvomom v lokalnih okoljih dobro sprejeti in so tudi potrebni. Dosežke in delo centra v preteklem letu je na novinarski konferenci v Ilirski Bistrici predstavila vodja tamkajšnje Ljudske univerze Romana Morano.
V prostorih Točk moči na območju cele regije so v lanskem letu izvedli 1849 dejavnosti, h katerim so pritegnili več kot 17.515 obiskovalcev. Med najbolj obiskanimi so bile delavnice na temo zdravja, učenja tujih jezikov in delavnice za aktivno starost. Čeprav so dejavnosti, ki jih izvajajo, namenjeni širokemu krogu ljudi, družinam, otrokom in starostnikom, je glavni namen Točk moči opolnomočiti in izobraževati najranljivejše skupine prebivalstva, še poudarja Romana Morano.
Projekt večgeneracijskih centrov, ki ga financirajo ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, evropski skladi in občine, se izteče septembra prihodnje leto. Na VGC Primorsko-notranjska upajo, da bo ministrstvo nov razpis pripravilo pravočasno in bo delo centra potekalo nemoteno. Če bo prišlo do zamika pri financiranju, pa računajo tudi na finančno podporo občin.