Na velikih kubusih pred Parkom vojaške zgodovine Pivka je na ogled nova razstava o civilni zaščiti, poimenovana Življenja rešujemo skupaj. Fotografska razstava ne ponuja celovitega pregleda nad sistemom Civilne zaščite, ampak skuša obiskovalca preko fotografskega objektiva opozoriti na njeno vlogo in pomen. Dodatno težo posnetkom dajejo tudi uvodnik in podnapisi k fotografijam, ki jih je prispeval poveljnik Civilne zaščite Srečko Šestan.
Slovenijo je v zadnjih letih prizadelo več hudih katastrof – žled leta 2014, epidemija koronavirusa v letih 2020 in 2021, obsežen požar na Krasu leta 2022 in največje poplave v naši zgodovini leta 2023. Katastrofe so zaznamovale posameznike in državo. A prav tako so nas v tistih težkih trenutkih zaznamovali občutki ponosa in trdnega zaupanja v sistem Civilne zaščite, v srčnost in strokovnost vseh, ki so se borili za rešitev življenj in premoženja svojih sodržavljanov, ob razstavi razmišljajo v Parku vojaške zgodovine in dodajajo, da v celoti ne gre le za katastrofe – najrazličnejše nesreče se dogajajo vsak dan, v vsakdanjem življenju, na delovnih mestih, na cestah, v gorah, v jamah …
Park vojaške zgodovine je fotografsko razstavo pripravil v sodelovanju z Uradom Vlade Republike Slovenije za komuniciranje, ki je Park prepoznal kot kredibilnega partnerja in zanimivo lokacijo za predstavitev nacionalno pomembnih tem. Razstavo je podprlo tudi Ministrstvo za obrambo Republike Slovenije. Posnetki izbranih slovenskih fotografov, ki so, ne vedno brez nevarnosti, z objektivi svojih fotoaparatov zabeležili dogajanje ob naravnih in drugih nesrečah, zdaj pa njihove vizualne podobe, razstavljene na zunanjih kubusih predstavljajo zahvalo vsem, ki so vpeti v sistem Civilne zaščite, za njihov trud za našo varnost in lepši vsakdan.
Foto: Valter Leban