V Zdravstvenem domu Ilirska Bistrica so v sodelovanju z združenjem Spominčica – Alzheimer Slovenija včeraj odprli demenci prijazno točko. Gre za drugo tovrstno točko na Bistriškem. Prva že deluje v okviru bistriškega Doma starejših občanov, v uporabo pa so predali tudi novo reševalno vozilo. Z njim so nadomestili starejše, že iztrošeno vozilo.
V zadnjih dveh letih so posodobili celoten vozni park reševalne postaje, ki trenutno obsega štiri reševalna vozila, vozilo za sanitetne prevoze in vozilo za urgentnega zdravnika, ki se ga uporablja za pomoč na terenu in obiske na domu. Za nakup vseh omenjenih vozil so v zadnjih dveh letih namenili okrog pol milijona evrov, pri čemer je dobrih 300.000 evrov prispevala Občina Ilirska Bistrica, preostanek pa ministrstvo za zdravje in Zdravstveni dom.
Ker so se v zadnjem času med občani pojavile govorice o ukinitvi urgence v okviru bistriškega zdravstvenega doma, smo direktorico Tamaro Štemberger Kolnik povprašali tudi o tem, ali to drži in kako rešujejo problem premajhnega števila zdravnikov. Direktorica zagotavlja, da delo na urgenci ves čas poteka nemoteno, čeprav so zdravniki izredno obremenjeni.
V zdravstvenem domu so namreč lani ostali tudi brez enega od pediatrov. Starši otrok, ki so ostali brez izbranega zdravnika, pa se medtem obračajo na urgenco, ki je tako še dodatno obremenjena. V vodstvu ZD se zato trudijo, da bi čim prej lahko z delom začela nova pediatrinja, ki bo v Ilirsko Bistrico prišla iz Beograda.
Strah, da bi nujno medicinsko pomoč v bistriškem zdravstvenem domu ukinili, je povsem neupravičen, še pojasnjuje Tamara Štemberger Kolnik. Podrobnosti so v prispevku.